سفارش تبلیغ
صبا ویژن

تفریحی

کمند امیرسلیمانی بازیگر سرشناس گفت: تلویزیون ما را از خودش بداند

    نظر

 

 

اخبار,اخبار فرهنگی,کمند امیرسلیمانی

بازیگر سینما و تلویزیون اعتقاد دارد که آثار تلویزیونی هر روز ضعیف‌تر می‌شوند، برای اینکه دوباره به روزهای تولید "پدرسالارها" برگردیم، تلویزیون ما را از خودش بداند.

به گزارش تسنیم، روزگاری تلویزیون آثار خانوادگی و اجتماعی خوبی چون «پدرسالار» در کارنامه خودش داشت که هنوز هم روی آنتن می‌رود علاوه بر خاطره‌بازی با هنرمندان ماندگاری چون استاد محمدعلی کشاورز، مرحوم جمیله شیخی و مرحوم حمیده خیرآبادی، دیالوگ به دیالوگ این آثار درس‌آموز امروز سریال‌های بدون محتواست. یکی از نقش‌هایی که مردم با آن ارتباط خوبی برقرار کردند که به‌گونه‌ای در جایگاه عروس «پدرسالار» ایفای نقش می‌کرد کمند امیرسلیمانی، ‌بود. به گفته خودش هنوز هم بسیاری او را به همان آذر سریال «پدرسالار» می‌شناسند و این یعنی موفقیت ماندگاری یک سریال که کمتر این نوع آثار امروز در تلویزیون پخش می‌شوند.

 

این بازیگر با سابقه تلویزیون و سینما به خبرنگار خبرگزاری تسنیم،‌ می‌گوید: البته علاوه بر تعدد رسانه‌ها و ترجیح‌دادن برخی از هنرمندان که بیشتر در نمایش‌خانگی و سینما حضور دارند هم سبب شده که کمتر "پدرسالارها" ساخته شوند. این سیر نزولی ادامه‌دار خواهد بود و کارها ضعیف‌تر، بودجه‌ها کمتر و سخت‌گیری‌ها در پخش بیشتر هم می‌شود.

 

وی افزود: تلویزیون نباید فاصله‌اش را با مخاطب بیشتر کند و هرچه پیش‌ می‌رویم کارهای ماندگار کمتر ساخته می‌شود؛ در واقع ما که افتخار همجواری با هنرمندان فرهیخته و کاربلدی را در گذشته داشته‌ایم و در آثار خوب و موثری هم ایفای نقش کرده‌ایم این روزها برای‌مان سخت‌تر است. چرا که من جزو کسانی هستم از 7 سالگی قاب تلویزیون را تجربه کرده‌ام و هنوز هم گذشته‌ها برایم نوستالژی دارند. چون قدرت تولیدات به گونه‌ای بود که هم برای هنرمند و هم مخاطب نوستالژی‌ساز بود. مشکل تلویزیون امروز عدم ساختن نوستالژی برای مخاطبش است.

 

امیرسلیمانی با انتقاد از اینکه تلویزیون بیشتر به دایره‌ای خارج از خود اهمیت می‌دهد،‌ تأکید کرد: مشکل دیگر تلویزیون شاید توجه به خودی‌ها نباشد. ما که خودمان را بچه‌های تلویزیون می‌دانیم اما تلویزیون ما را از خودش نمی‌داند. در صورتیکه ما تلویزیون‌های واقعی کنار هم باشیم کار بد و ضعیف تولید نمی‌شود. البته که ما در مقام بازیگر دوست‌داریم بهترین بازی‌هایمان را ارائه بدهیم و تلویزیون هم دوست دارد روزهای اوج خودش را دوباره تکرار کند.

 

وی تصریح کرد: اشکالی ندارد از سلبریتی و چهره‌های سینمایی هم استفاده کند اما ما چون گذشته فوق‌العاده و ایده‌آل را دیده‌ایم فکر می‌کنم باید به سلیقه مخاطب احترام بگذاریم و به خواستش جامه عمل بپوشانیم. او برای تماشای تلویزیون نیاز به قصه و توجه به المان‌های بصری مناسب و ایده‌آل‌ دارد. مخاطب ما با رفتار دم‌دستی خو نمی‌گیرد و آثار ماندگار و ارزشمند می‌خواهد.

 

گفتنی است،‌ کمند امیرسلیمانی این روزها مشغول بازی در سریال «گاندو» جواد افشار است و یک طنز به نام «آخر خط» علیرضا مسعودی را نیز برای رمضان 98 بازی می‌کند. فیلم سینمایی «پاستاریونی» را هم روی پرده نقره‌ای دارد.

دلایل مهاجرت رضا فیاضی به کیش از زبان خودش

 

اخبار,اخبارفرهنگی وهنری,رضافیاضی

رضا فیاضی درباره دلایل مهاجرتش به کیش سخن گفت و از کارهای جدید خود در عرصه سینما و تلویزیون خبر داد و به رفت و آمدش به کانون اصلاح و تربیت که باعث نوشتن یک رمان تاثیرگذار شد، اشاره کر.

 به گزارش خبرآنلاین،  رضا فیاضی، بازیگر، کارگردان و نویسنده در برنامه تلویزیونی «فرمول یک» درباره ماجرای مهاجرتش به کیش توضیح داد: دو سال پیش به کیش رفتم، آن زمان شرایطی پیش آمد و تئاتری به نام «پدر یک دقیقه ای» را اجرا کردم که مسائل مالی و گرفتاری هایی که کارگردان سرش می آید اذیتم کرد. از این فضا خسته شدم و تصمیم به کوچ گرفتم. اما دو سال که تمام شد گفتم دیگر بس است و نمی توانم اینجا بمانم. او افزود: آنجا کتابفروشی بازی استراتژیک باز کرده بودم و کلاس برگزار می کردم یا اجرا می رفتم. فکر می کردم تلویزیون کیش باید خوب باشد اما نه تولیدی داشت نه برنامه ای. هرچقدر سعی کردم آنجا را در عرصه هنرهای نمایشی فعال کنم و در اندازه خودم هم تلاش کردم اما در نتیجه هیچ اتفاقی نیفتاد.

ضیا نیز به اقدام علی عسکری ریاست سازمان درباره ماجرای شبکه کیش اشاره کرد و فیاضی ادامه داد: آنجا که بودم چند فیلم سینمایی و سریال از جمله در همکاری با خسرو معصومی و محمدرضا ورزی انجام دادم و بین کیش و تهران در رفت و آمد بودم اما حالا دیگر به تهران برگشته ام.

بازیگر «قصه های تا به تا» با بیان اینکه آدم دلش می خواهد جایگاه بزرگتری داشته باشد اما من از تلاش دست نکشیدم، یادآور شد: من حس نمی کردم در این سن بازنشسته ام. شعر گفتم نوشتم درس دادم و هیچ وقت بیکار نبودم. در کیش مردمی خوشبختند که می توانند از هوا و دریا لذت ببرند. اما من از ساعت 10 و نیم 11 سرکلاس می رفتم و تا 1 نصفه شب با بچه ها کار می کردم.

او افزود: این مدت از تصویر دور شدم اما دغدغه من کار تصویر و نمایش است. البته دفتر سوم شعر من «دریا از چشمان تو برمی آید» نیز منتشر شده و «بانوی نیلوفری» را هم انتشارات نگاه منتشر کرده است. نمایشنامه ای با نام «زن و شوهری با قامت متوسط» هم نوشته ام که زیر چاپ است.

 

اخبار,اخبارفرهنگی وهنری,رضافیاضی


فیاضی با بیان اینکه مردم انتظار دارند وقتی در برنامه ای می روم نماینده آنها باشم، اظهار کرد: محصلانی را که در خوزستان درس می خوانند باید تشویق کنیم. همچنین باید زمینه ای فراهم شود تا از یک کمپین حمایت شود. من نماینده گروه دیوار 47 سندروم داون هستم. دکتر آزاده حسین زاده مسئول این گروه است که ثبت کشوری شده و در جهان رتبه های خوبی آورده است. زمانی که کیش زندگی می کردم هفته ای یک بار به تهران می آمدم و با بچه ها کار می کردم و برمی گشتم. بچه های فوق العاده خوب و مهربان و حساسی هستند و خوب می گیرند. این‌ها فعلا در یک مکان استیجاری در چیتگر فعالیت می کنند و تا دی ماه بیشتر فرصت پرداخت کرایه را ندارند و اگر جای ثابتی داشته باشند اتفاق خیلی خوبی می افتد.

فیاضی نیز از اجرای یک نمایش با این بچه ها خبر داد: من به بچه ها و خانم دکتر قول دادم حالا که به تهران آمده ام وقت بیشتری بگذارم و یک اجرا با این بچه ها داشته باشم. گروه هایی هستند که در این زمینه خیلی کار می کنند. اگر تمرین ها تداوم داشته باشد می شود با این بچه ها اجرا کرد و من ایمان دارم یک روز اجرای صحنه ای را با این بچه ها تجربه خواهم کرد.